Комп’ютери майбутнього

Комп’ютери майбутнього будуть усюди і одночасно ніде. Цю трохи заплутану тезу професор Штефан Йєніхен з Технічного університету в Берліні пояснює так: «Комп’ютери ставатимуть дедалі меншими, таким чином вони поступово зникатимуть з поля зору людей». Інакше кажучи, йдеться про цілі інтегровані системи й мережі. Малесенький, але надпотужний комп’ютер у майбутньому дедалі більше вмонтовуватиметься в повсякденні предмети, які нас оточують, і приховано керуватиме нашим життям. «Навряд чи хтось замислюється над тим, що вже нині в нашому автомобілі вмонтовано понад 80 мініатюрних комп'ютерів, яких водій взагалі не помічає», - каже професор.


Управління через відчуття та жести
Професор Йєніхен і диво-олівець
Професор Йєніхен і диво-олівець
Комунікація між людиною та комп'ютером до 2030 року зробить революційний стрибок. Інформації та команди віддаватимуться вже не через клавіатуру або комп'ютерну мишку, а через нові, значно інтерактивніші точки дотику фізичного та віртуального світів, каже професор Йєніхен. Приміром, невеликого олівця в руці має бути достатньо, аби з його допомогою увімкнути або вимкнути опалення чи пральну машинку. Спеціальна відеокамера слугує сенсором, який зчитує інформацію про рухи людини і передає на комп'ютер у вигляді команди.




     
Проектувальник-дизайнер Якуб Захор запропонував світу цікавий футуристичний концепт портативного комп’ютера, який дозволяє користувачам управляти пристроєм скрізь, де є рівна поверхня, яка буде виступати в ролі «дисплея». Настільний комп’ютер буде складатися лише з системного блоку розміром з мишу. Зате він оснащений камерами і малогабаритним проектором, здатним відображати голографічне зображення високої якості на будь-якій зручній поверхні, в тому числі і скляного.  


2. Цей фантастичний комп’ютер був розроблений корейським дизайнером Он-Сеок. Мембранна клавіатура з’являється в основі пристрою лише в той час, коли вона необхідна. З її допомогою можна ввести текст, а ось монітор в цьому гаджеті не передбачено. Замість нього можна проектувати зображення на будь-яку поверхню за допомогою обертового проектора.
У світ комп’ютерних технологій приходять все нові і значні розробки, вражаючі все більш досконалими і майже фантастичними модифікаціями, а концепціям персональних комп’ютерів судилося зазнати величезна кількість видозмін.
Слідуючи правилу, що «техніка повинна бути не тільки функціональною, але і красивою» дизайнери створюють футуристичні концептуальні проекти, кардинально змінюють наші уявлення про те, як повинен виглядати комп’ютер нового покоління.
Такі комп’ютерні новинки поки не вийшли в серійне виробництво, але хто знає, може вже через рік вони стануть об’єктом жадання мільйонами користувачів по всьому світу.





3. RollTop — це ноутбук з гнучким 17-дюймовим дисплеєм, який може згортатися як рулон паперу, надаючи користувачеві максимальну зручність при перенесенні. Ноутбук оснащений складним OLED дисплеєм, що підтримує сенсорне керування з функцією мультитач, що робить його легким і функціональним як айфон. При бажанні девайс може перетворитися в 13-дюймовий планшетний комп’ютер. Крім сенсорної у гаджет вбудована повноцінна кнопкова клавіатура, що дуже стане в нагоді для роботи з набором текстів. У складеному вигляді цей компактний ноутбук можна з легкістю носити сумку, ремінь якої перекидається через плече.




4. Концепт комп’ютера наступного покоління від Hewlett-Packard під назвою LiM (LessisMore — що означає «менше означає більше») являє собою невеликий системний блок, нагадує порожній фотоальбом і 19-дюймовий абсолютно прозорий сенсорний дисплей, який виглядає як шматок скла. Все це доповнює сенсорна панель, яка виконує роль комп’ютерної миші, і тонка бездротова клавіатура.

Комментарии